Modern Duvar Tipi Aydınlatmalar

Duvar Tipi Aydınlatmalar

Sürekli dikey olarak alıştığımız aydınlatmaların yerini, yavaş yavaş yatay bir şekilde duran modern aydınlatmaların aldığını görmüyor değiliz. Dikey duran yan duvarlar tablo, saat yada canvas saatli tablo modelleri ile süslenirken şimdi de bir yenisi isteğe bağlı duvar tipi, duvara montaj edilen tıpkı Taksim / İstiklal Caddesi ‘nde görmeye alışık olduğumuz aydınlatmalarda…

Söz konusu ışığınızın yetmediğini düşündüğünüz mekanlarınıza, tavan tipi avizelerinize ışık takviyesi şeklinde düşünülebilir. Sokak lambasını canlandıran bu aydınlatmaları elektrik tesisatınızda ayrı olarak tutmalı, yanlızca yatay duvara montaj aydınlatma modelinizi kullanabilmelisiniz. Konumuzda sizlere bu aydınlatmaların genel kullanım amaçlarından söz etmişsekte, iç mimarların yaklaşımı ile kendi düşünceleri içinde ayna kenarlarında daha zarif ve estetik bir görüntü yarattığı gerçekler yatıyor.

Duvar tipi aydınlatmaların duvara çarpan o ışığının görüntüsü, evin tüm havasını farklı bir boyuta taşıyarak dikkatleri üzerine çekiyor. Tabi eviniz yada iş yeriniz için bu tip aydınlatmaları düşünmeden önce;

Odanızın genişliğini göz önünde bulundurarak, aydınlatma ebatını küçük, orta yada büyük olarak seçmelisiniz. Küçük bir odada bariz sırıtması hiç de hoş olmayacağından, dikkatli olunmalı.

Görmek istediğiniz duvar öncelikli olarak elektrik buatının (oda elektrik tesisatının dağıldığı nokta) yakınlarında bir yer olarak tercih edilmeli. Aksi taktirde kablolarının gizlenebilmesi için, küçük bir tadilat geçirebilirsiniz. Buat noktasına ne kadar yakın iseniz tadilatınız, kırma ve dökme işlemleri o kadar azalacaktır.

Montaj anında yükseklik öyle belirlenmeli, hesaplanmalı ki evde yaşayan bireylerin boy ortalamalarını bularak yaklaşık 30cm daha ekleyiniz. O yükseklik üzerinden montajınızı yaptırabilirsiniz.

Aydınlatma sektörü firmaları, bünyelerinde yeni model ürünleri bulunduramayabilir. Bu neden sıkı bir araştırma içinde daha taze bir modeli, özellikle metalik bir görüntü veren hoş bir seçim yapılmalı.

Banyo aynanızdan tutun, yatak odası aynanıza kadar ve hatta boy aynaları üzerinde de hoş duracak olan duvar tipi aydınlatmaları seçiminizde sizlere başarılar dileriz…

Duvar Tipi Aydınlatmalar
Duvar Tipi Aydınlatmalar
Duvar Tipi Aydınlatmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir