Perşembe , 1 Aralık 2022
YENİ
Ana Sayfa » Dekorasyon » Aydınlatma » Aydınlatmanın Dekorasyondaki Önemi

Aydınlatmanın Dekorasyondaki Önemi

İnsanlar çok uzun yıllardır aydınlatma konusunda sürekli yol katediyorlar. Aydınlatma insanlar için çok önemlidir çünkü gecenin karanlığına karşı kullanarak can ve mal güvenliğimizi sağlayabiliriz. Bu herkesce düşünülen birşeydir ancak işin birde göze hitap eden ucu vardır. Dekorasyon tekniklerinin en önemli parçalarından birisi de “aydınlatma” dır. Aydınlatmanın önemi işte bu nedenlere bağlıdır.

Örnek vermek gerekirse; romantik bir ortamın aydınlatması kırmızı gece lambaları ile sağlanarak ortaya çok güzel bir görüntü çıkartılabilir. Bunun yanı sıra bir gece kulübü, mor veya benzeri aydınlatmalarla ortamın havasına ahenk katabilir. Yada çeşitli aydınlatma efektleri ile, çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Aydınlatmanın önemi, sadece görsel ve güvenlik açısından değil psikolojik ve fiziki açıdan da çok önemlidir. Doğru tasarlanmış bir aydınlatma sistemi insan psikolojisine ve fiziki yapısına pozitif etki eder ve pozitif enerji aşılar. Tam tersine yanlış tasarlanan bir aydınlatma ise, insan psikolojisine ve  fiziki yapısına zarar verir.

YORUM YAZIN

Elektronik posta adresiniz yayınlanmaz ve kullanılmaz. *

*

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.