Kapı Pervaz Modelleri

Kapı Pervaz Modelleri

Pervaz Nedir ?

Kapı pervaz modelleri konusuna geçmeden önce pervazın ne ve nerelerde, nasıl bir malzeme olduğu durumuna açıklık getirmekte fayda var.

Kapıların ve pencerelerin çerçevesi niteliğindeki malzeme pervaz olarak adlandırılır. Kapı ve pencere yapısal olarak ele alındığında plastik, ahşap ya da metal olarak düşünülüyor olabilir. Elbette bir kapı ya da pencere montajı yapıldığında pervazların eksikliği kesinlikle, bariz bir şekilde göze çarpar. Pervaz duvar ile kapı / pencere arasında bulunması gereken, tuğla ya da betonun üzerini örten bir malzemedir. Bir bakıma süsleyici, dekoratif bir eleman görevi üstlenir.

Kapı pervazının son zamanlarda, montajı yapılan kapı modeline endeksli kullanılmaması ise ayrı güzellikleri ortaya çıkarabiliyor. Söz gelimi maun bir kapının, koyu bir kahverengi kapı pervazı ile donatılması ve bunun tüm kapılarda kullanılarak eve ayrı bir hava katması düşünülebilir. Kapı pervazları veya pencere pervazları ön ve arka olmak üzere, her iki tarafta kullanılabilir. Bu şekilde diğer bir fonksiyonu olan, yalıtım / izolasyon görevi görecektir.

Pervazların montajı konusunda, ev sahibinin pervazı bulunduğu yerden çıkararak yerine aynı ölçülerdeki pervazları takabilmesi mümkündür. Kapı pervaz modelleri için sizlere birkaç görseli, fikir edinmeniz açısından paylaşıyoruz.

Kapı Pervaz Modelleri

Kapı Pervaz Modelleri

Kapı Pervaz Modelleri

Kapı Pervaz Modelleri

Kapı Pervaz Modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir