Su Almayan Cam Balkon

Hayatımıza girdiği günden beri cam balkon sistemleri hakkında, hala çeşitli kaygılar, korkular ve sorular vardır. Görünüm şıklığı, kullanım kolaylığı ve manzara kaybı yaratmaması gibi artı özelliklerinin yanında eksi özelliklerini biliyor musunuz ?

Cam balkon ya da diğer adı ile katlanır cam sistemlerinin yağmurlu havalarda su alma durumlarının olduğunu bilirsiniz. Bu durum seçtiğiniz firma ile başlı başlına değişir. Seçtiğiniz cam balkon firmasının öncelikle ustalığı, kullandığı malzemesi ve kendisine has izlediği tekniği büyük önem taşır. Bu gerçekleri göz ardı etmemeli ve güzelim balkonlarınızı, kalitesiz işçilik ve malzemeler ile heba etmemelisiniz. Su almayan cam balkon tekniğinde, cam kanatlarının bağlı bulunduğu ve mermer üzerine yatay olarak monte edilen alüminyum profil büyük rol oynar. Bu profil standart olmaktan uzak, gelecek olan yağmuru kendi içinde dışarıya atacak dizaynda olmalıdır. Çünkü sürekli yağan yağmura karşı koymak ya da onu bloke etmeye çalışmak pek mümkün olmuyor. Yalnız kullanılacak cam balkon profilinin su kanalları olması ve yağmur suyunu bu su kanalları yolu ile dışarıya göndermesi, daha da akıllıca olmaktadır.

Su almayan cam balkon malzemelerinden kıl fitiller daha sık ve daha yakın tutulmalıdır. Ayrıca plastik kapakların cam balkon kanatları kapalıyken birbirini boşluksuz öpecek şekilde takılmalıdır. Konumuzun başında da dediğimiz gibi, kusursuz malzeme ve ustalık ile cam balkon sistemleri daha kullanışlı ve hayatınızı renklendirecek şekilde sizlere teslim edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir