Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış mevsimi soğuktur ve soğukluğu sizi birçok yönden engeller. Dışarıya çıkıp rahat nefes alamayacak duruma gelebilir ve bu durum ruh halinizi bozabilir, gerginleşir ve huzursuz olursunuz. İşte bu depresyon hali düşünülerek, kış ayında nasıl ferahlanabilir sorusu sorulmuştur. Çok yaratıcı ve cazip cevap olarak kış bahçeleri cevabı bulunmuş ve bu cevap doğrultusunda çalışmalara başlanmıştır. Kış bahçesi; kış içerisinde oluşturulan sıcak, güzel mekan.

İçine, yazın görmek istediğiniz detayların tümünü ekleyebilirsiniz. Hayal edin ve hayallerinizi bir kağıda sıralayın. Kış mevsiminin kasvetinden soğuğundan sizi ne uzaklaştırır bunların hepsini düşünün ve sıralamanızda hepsine yer verin. Kağıtta yer alan her şeye yer veremezsiniz tabi ki makul olanları seçerek güzel bir ortam oluşturmanız mümkün. Kağıdınıza ekleyebileceğiniz ve bulabileceğiniz örnekler; orkideler, çeşitli bitkiler, (aslında her çeşit bitki olabilir, botanik marketlerde bulabilirsiniz.) sarmaşıklar, reyhanlar, begonyalar, masa, sandalye, koltuklar… ve daha birçok şey. Bunların hepsi bulabileceğiniz ürünler ve kışın size huzur getirecek malzemelerdir. Kış bahçesi dekorasyonu için sizlere aşağıda yer alan görselleri de örnek gösteriyoruz.

Malzemeler elinize geçince onlara nasıl bir ortam hazırlayacağınızı düşünmeli ve ne şekilde bir yer tasarlamak istediğinizi belirlemelisiniz. Örnek olarak bir kış bahçesini anlatalım. Kış bahçesi modellerinin tamamı camdan yapılmış olabilir ve güneşli günlerde kış bahçenizde bulunan çiçeklere can verebilirsiniz. Kış bahçenize yerleştirdiğiniz demirler yardımıyla sarmaşıklara yaşam alanı verebilirsiniz. Masa koyarak, narin olanlara masa üzerinde yer verebilirsiniz. En önemlisi kış bahçesine kendinize uygun rahat edebileceğiniz tarzda koltuklar yerleştirebilirsiniz. Yazı yaşayabilirsiniz kış mevsiminde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir