Cam Basamaklı Merdiven Modelleri

Cam Merdiven

Dublex evlerin en ilgi çekici, görünmez dekorarif içeren araçların biri de şüphesiz cam merdivenlerdir. Cam birçok yerde kullanılmaya başlanan, özellikleri ise bir o kadar gittikçe geliştirilen bir malzeme. Günümüzün birçok alanına hitap eden cam ve özellikle de Temperli özelliği içerenleri kullanım alanı olarak sınır tanımıyor. Merdiven basamaklarının cam olması ise bunlardan yanlızca biri. Kırılgan oluşu akıllarda çeşitli şüpheler uyandırırken temperli camlar bu şüpheleri gidermeye yetmiştir. Mukavemete %80 ‘lere varan bir dayanıklılık gösterirken, kırıldığı anda bile etrafına güven saçıyor. Mercimek taneleri şeklinde zararsızca küçük bir patlaması oluyor.

Dekorasyon ‘dan bahsederken cam malzemesinin kullanılmaması büyük bir eksiklik olacağından, merdiven basamaklarından raflara kadar cam kullanılabilmekte. Yaklaşık 10-12-14 ve 16 mm kalınlığında merdiven basamakları için kullanılan temperli camlar, lazer teknolojisi kullanılarak korkuluklarına bağlandığında / yapıştırıldığında dekoratif bir merdiven çıkıyor ortaya. Tabi küpeşte korkuluklar kullanılarak, inox yada metalik gri renk ile aynı kusursuz dekorasyonu yakalamanız da mümkün. Cam merdiven montajlarının ise kolaylık ve basite indirgenmiş bir şeklide geçtiği kesinlikle söylenemez. Nedeni ise ortada ve açık. Tehlikesi ve güvenli olması göz önünde tutulduğunda sağlam, dayanıklı ve sorunsuz ciddi bir montaj gerçekleştirilmeli. Fiziksel hesaplamaları ince düşünülmeli ve not edilmeli, cam genişliğinden tutun ki destek kolçakları kaliteli malzemeler kullanılarak monte edilmeli.

Cam Basamaklı Merdiven Modelleri
Cam Basamaklı Merdiven Modelleri
Cam Basamaklı Merdiven Modelleri
Cam Basamaklı Merdiven Modelleri

“Cam Basamaklı Merdiven Modelleri” için 3 yanıt

 1. meridyen avatarı
  meridyen

  Ürünler harika görünüyor, gerçekten tebrikler bu ustalık ile merdivenleri bu şekilde dizayn edenlere . . .

 2. muhammet avatarı
  muhammet

  İç dekorasyon hizmetleri veren ve yakından takip eden biri olarak, cam basamaklı merdiven modelleriniz oldukça hoş. Paylaşımınız için teşekkürler.

 3. Aytaç avatarı
  Aytaç

  Görsellerinden etkilendiğim ve açıklamasını oldukça olgun bulduğum bir konu, sitenin sahibi şirketi tebrik ediyorum. Başarılarının devamı . . .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir