Cam Balkon Kilit Sistemleri

Cam Balkon Kilit Sistemleri

Cam balkonların popüler bir hal almasının ardından, güvenlik zafiyetleri de söz konusu haline geldi. Kullanıcı nezdinde plastik doğrama pencereler (pimapen), hırsızlık girişimlerine karşı daha güvenilir gözükmekteydi. Yalnız durum pek de öyle değil çünkü pimapen pencereler kapalı olmasına rağmen daha çabuk açılabilir. Cam balkon kilit sistemleri ise montajı gerçekleştiren firmanın kullandığı malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Montaj anında sizlerin yönlendirmesi ile daha sıkı bir güvenlik mekanizması olan cam balkon kilitleri kullanılmalıdır.

Bazı cam balkon firmaları sabit cam balkon kanatlarını ip kilit sistemi ile açmakta ve kapatmaktadır. İp ile kilitleme sistemleri, katlanır cam balkonlar için zamanla sorun çıkarabilmekte ve sizi çok da memnun bırakmaz. Bu yüzden içeriden iki camın birbirine kilitlenmesi amacıyla, özel cam balkon kilitleri üretilmektedir. Sürgülü cam kilitleme sistemleri resimde gördüğünüz kilit mekanizması ile rahatlıkla kullanılabilmekte. Güvenilir yapısı ile sessiz sedasız açabilmek mümkün değildir. Emniyetli bir cam balkon sistemi kullanmak istediğinizde sizlere ilk önerimiz bu kilittir.

Paslanmaz çelik yüzeyi ile suya dayanıklı, uzun ömürlü bir kullanım olanağı sağlayacaktır. Ayrıca özellikle dükkanların cam kapıları için de kullanılabiliyor. Cam balkon kilidi olarak kullanıldığı gibi aynı zamanda, cam kapı kilidi olarak da kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir