Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima alma son zamanlarda oldukça ciddi bir sorun haline geldi. Çünkü klima alınacak yerlerin özelliği ve istenilenler ciddi bir etken durumuna geldi. Aynı biçimde değişik markaların kampanyaları ve fiyatlar arasında yer alan uçurumlar da kafayı karıştıran bir durum. Bazı özelliklere kullanılmayacağı halde fazladan para ödenmesi mantıksız bir durumdur. Bu konu hakkında size yardım edecek bir insan yoksa, bazı insanlar bu durumdan yararlanıp, sizin ihtiyacınızı görmeyecek bir klimayı sizlere satabilirler.

Klima alınırken dikkat edilecek en önemli konu klimanın kullanılacağı yerin büyüklüğüdür. Yeterli oranda büyük olan bir yerde doğru btu değerini barındıran bir klima tercih edilebilir.  Btu değeri az olan bir klima alınırsa ısıtma ve soğutmada istenilmekte olan verimin alınması için daha çok açılması gerekir ve bu durumda kar etmek varken zarar etmeye yol açar.

Bununla birlikte içinde yer alınan mekanın temizlenmesi ve bakterilerden arındırılabilmesi de büyük bir önem taşır. Bu konu hakkında en büyük yardımcı İnverter klima olması gerekir. İnverter klimalar mükemmel teknolojisi ile beraber dışarıdan gelecek her çeşit koku, polen, toz ve bakteriye karşı koruma sağlar. Bir tür filtreleme özelliği ile daha rahat bir biçimde yaşanmayı garanti altına alabilir.

Klima Alınacak Yere Bakarken;

  • 1- Mekan büyüklüğü
  • 2- Hava sirkülasyonu
  • 3- Nasıl soğutma ya da ısıtma istenildiği
  • 4- Klimaya ne kadar ihtiyaç olduğu göz önünde bulundurulması gerekir.

Klimanın kullanılacağı mekân tahminlerden daha büyükse ya da hava sirkülasyonu çoksa bu konu durumunda yer ve tavan tipi split klima ve lg klima modelleri tercih edilebilir. Bu klimalar birçok yerden aynı anda hava verebilen özelliği ile daha kısa süre içerisinde iklimlendirme sağlar.

Aynı biçimde iyonize klimalar negatif iyonların arındırılmasını sağlayıp daha rahat edilmesini sağlar. Bu konu hakkında iyonize klima alınması düşülebilir. Aynı türde bu konuda hakkında uzman olan markalardan yardım alınabilir. Yardım alınacak olan markalar ciddi bir biçimde sizlere yardımcı olacak satış sorumlusu bulundurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir