İndüksiyonlu Ocaklar

İndüksiyonlu Ocakları

Pişirme sırasında ısıyı yalnızca tencere/tavanın tabanıyla sınırlı tutan power indüksiyon özelliği, hem sadece istenen bölgeyi ısttığından enerji tasarrufu sağlamış olur hem de ocak yüzeyini ısıtmadığından kolayca temizlenir. Extra güvenlik sunmasını da unutmamalı.

Gaz gibi hassas olarak ayarlanabilen power indüksiyon ile ısı anında oluşarak pişirme süresini kısaltır. İstendiğinde de süratle yok olur. Yanlızca pişirme kabının sıcaklığıyla ısınan özel yüzey, ciddi yanıkların oluşmasını önler. Üstelik, ocakta bir tencere / tava yok ise power indüksiyon sayesinde hiç ısınmayan ocak gözü yanma tehlikesini ortadan kaldırır.

Isıyı yalnızca tencere / tava tabanına yayan indüksiyonlu ocaklar taşmalar ile oluşan yemek yanıklarına müsade etmez. Ocağın hızlı bir şekilde silinmesi yeterli olacaktır. Ocak gözü yanma yoğunluğu arttırılabilir ve azaltılabilir fonksiyonları ile. Zamanlayıcı ayarı ile indüksiyonlu ocakları istenen pişirme sürelerine göre zamanlayabilirsiniz. Her ev aletinde olması gerektiği gibi çocuk kilidi özelliğini indüksiyonlu ocak modellerinde de görebilirsiniz.

İndüksiyonlu Ocaklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir