Ankastre 3’lü Set Alırken

Ankastre 3’lü Set

Mutfağınızda yenilikleri ile dolu, bir tadilat yapıyorsunuz davlumbaz, ocak ve fırın setinizini ise değiştireceksiniz. Sıkı bir araştırma ve dikkatli bir ölçü alma işlemlerinizin ardından, ankastre setinizi de mutfağınıza dekore edilmiş bir şekilde kullanmaya başlayabileceksiniz.

İlk olarak mutfak tezgahınızın ankastre ocaklar için kesilmesi gerektiğini hatırlayalım. Peki hangi ölçüye göre nasıl kesilecek diyorsanız, hemen belirtelim. İlk olarak bir beyaz eşya piyasası araştırması yapılmalı ucuz olmalarından ziyade, alacağınız ankastre 3 lü set yerine gömüleceğinden sık sık arıza yapmamalı dayanıklı ve sağlam bir ürün olmalıdır. Söz gelimi sizlere tavsiyemiz Siemens, Profilo, Bosch yada Vestel olabilir. İnternet üzerinde olsun, basılı yayında olsun kullanıcı yorumlarını incelediğimizde saydığımız bu markalar pek sorun çıkarmıyor.

Ankastre Davlumbaz

Davlumbaz için özellikle çekiş kuvvetini göz ardı etmemelisiniz. Gerekirse alacağınız yada beğendiğiniz davlumbazı yetkililerden çalıştırmalarını isteyebilir ve bir kağıt yardımı ile teste tabi tutabilirsiniz. Aksi halde ürünün çok teknolojik, dokunmatik tuş ve led aydınlatma gibi üstün özelliklerini sizden atlamanızı isteyeceğiz. Çünkü bir davlumbaz yanlızca mutfağınızda pişirdiğiniz yemeğin kokusunu çekmek ile yükümlüdür. Tabi güzel görünmeli, estetik durmalı lakin gerek dokunmatik, aşırı elektronik davlumbazlarda zaman zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz, bizden söylemesi.

Ankastre Ocak

Ocak konusunda aman dikkat gaz bağlantıları için daima yeni aparatlar ve yeni tarihli bir hortum kullanın. Eski cihazınızın gaz hortumu kullanım süresini tamamladığından  kesinlikle yeni ankastre ocağınızda kullandırmayınız. Zaten bu konuda ankastre 3lü setinizin montajı için gelen teknisyenler sizleri uyaracaktır. Gaz kontrolleri iyi yapılmalı, köpük kontrolleri ile sızıntı var mı şeklinde bakılmalıdır. Sonrasında ise her ocak gözünüzün alev yüksekliğini ayarlatmalı biri diğeri ile aynı alevi vermemelidir. Gaz emniyeti bulunan, kullanışlı ve dayanıklı olmalı alacağınız ocak. Siz sürekli üzerinde sabah çaylarınızı kaynatacak, yemeklerinizi onunla pişireceksiniz.

Ankastre Fırın

Fırın biraz teferruatlı gibi gelebilir ilk bakışta. Lakin mağaza görevlileri size hemen ayrıntılı bir açıklama getirecektir. Her türlü balık, tavuk, kek, börek, güveç ve daha birçok yiyeceğin pişme haznesi olarak alacağınız fırında derece ayar düğmesi ve zamanlayıcı düğmesi olmalı. Günümüzün birçok ankastre fırınlarında yer alan bu nitelikler, sizlere büyük kolaylıklar sağlayacak.

“Ankastre 3’lü Set Alırken” için bir yanıt

 1. Öner TÜRKSEVER avatarı
  Öner TÜRKSEVER

  Yazınız gerçekten çok açıklayıcı ve detaylı olmuş. Tebrik ederim, çünkü çoğu kişi bilgi vermek kısmıyla bu kadar ilgilenmiyor ve okuyandan yazılan şeyden hiçbir şey anlayamıyor. Ankastre alacak bir kişi yazınızdan gerçekten çok faydalanabilir.

  Benim eklemek istediğim, saydığınız markalı ürünler gerçekten kaliteli ve şık, fakat bir o kadar da pahalı. Mekappa markalı ankastre cihazları ise hem onlar kadar kaliteli hem de fiyat olarak çok daha uygun. Mekappa’nın kampanyalı ankastre setlerine http://www.hirdavatfirsati.com online satış mağazasından en uygun fiyatlarla ve oturdukları yerden ulaşabilir tüketiciler.

  Yorum yapma fırsatını verdiğiniz için teşekkür ederim,

  Öner TÜRKSEVER
  http://www.hirdavatfirsati.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir